Borovje bez plastičnih vrećica

17.12. Klub mladih tehničara u suradnji sa Zadrugom je dokazao status Eko škole. Svatko tko je donio 20 starih plastičnih vrećica dobio je platnenu višenamjensku torbu. Svaka torba je bila unikatno ukrašena s Vinil slikama koje su učenici izrađivali. U projektu su sudjelovali učenici 5., 6. i 8. razreda.

Sredstva za radionicu su osigurana iz Sredstava javnih potreba Grada Zagreba i sredstava Zadruge.
Voditeljice projekta su: Silvana Pešut Vitasović i Tanja Bregeš Frkanec.

Pripreme radioamatera

Počele su pripreme radioamatera za 62. natjecanje mladih tehničara.

Pripreme pomažu radioamateri, članovi kluba Hrvatska Flora i Fauna, Emir Mahmutović i Ivica Vrbanović. Ova korisna vještina može pomoći u slučaju elementarnih nepogoda  kada veliki odašiljači nisu u funkciji. Učenici 5.,6., 7. i 8. razreda uče izraditi elektronički sklop prijemnika, postaviti antenu te otkriti pomoću radiogonometra položaj unesrećene žrtve.

Radionica se provodi u okviru Kluba mladih tehničara.
Radionicu je organizirala Silvana Pešut Vitasović, učiteljica TK i INF.

Mladi tehničari ne miruju

U organizaciji HSPTK Hrvatske 18.6.2019. održana je 1. smotra klubova mladih tehničara u prostorima HZTK Zagreb.

Iako su praznici počeli, naši modelari Fabijan i Nikola, učenici 6.a razreda marljivo prezentiraju rad našeg kluba.
Izlažemo učeničke radove pod nazivom "Kuće iz mašte" i "Mostovi".

Voditeljica kluba Silvana Pešut Vitasović

Pripreme u tijeku
Radioamaterska sekcija u OŠ Borovje napreduje u  pripremama za 61.natjecanje mladih tehničara. Kako to izgleda saznajte putem poveznice na objavu od naših suradnika i vanjskih mentora iz Radioamatrskog kluba Flora i Fauna.
Voditeljica KMT i mentorica učenika Silvana Pešut Vitasović.

Materijali za rad Radioamaterske skupine dostupni su na stranicama Amaterskog radio kluba "Hrvatska flora i fauna"

Radioamateri

U našoj školi formirana je radioamaterska skupina.  Učenici petih i sedmih razreda su se uključili i upoznali sa zanimjivom i važnom djelatnošću.

Cilj je naučiti kako pomoću radio stanica, odašiljača i prijemnika komunicirati i snalaziti se na terenu te možda i nekome pomoći. Radionicu su vodili radioamateri iz Kluba "Hrvatska Flora Fauna". Više o događaju pročitajte u članku na poveznici Radioamaterskog kluba.