Božićna čestitka

Božićne čestitke

Prve Božićne čestitke stigle su nam iz Portugala.

...iz Finske...

International online Advent calendar

S početkom prosinca objavljujemo međunarodni online adventski kalendar.

Uz Njemačku, Poljsku, Portugal i Finsku sudjeluju i učenici 1.a razreda naše škole.

Pripremili su pet adventskih prozorčića.

Klikni za otvaranje u novom prozoru - pronađi odgovarajući dan (datum) i provjeri tko ili što se krije iza.

CHRISTMAS IS COMING THIS YEAR AGAIN

eTwinning projekt Christmas is coming this year again okuplja 5 škola iz 5 europskih zemalja: Hrvatske, Njemačke, Finske, Poljske i Portugala. Unutar naše škole sudjeluju učenici 1.a razreda.

Osnovna ideja projekta je izraditi online Adventski kalendar u kojem će se svakim danom "otvaranjem" novog prozora prezentirati radovi učenika koje su pripremili - pjesme, plesovi, priče o tradiciji Božića u njihovoj zemlji, prikazi blagdanskog ozračja u školi, likovni radovi itd.

Ujedno ćemo izraditi čestitke i poslati ih našim prijateljima u Europi.

Prva aktivnost je natjecanje u kojem  svi sudionici osmišljavaju likovno rješenje predloška za online kalendar. Svaka zemlja sudjeluje s 2 rada.

Ovo su predlošci naših učenica C.L. i N.B.

Pobjednički rad s najviše osvojenih glasova učenika koji sudjeluju u projektu dolazi iz Poljske i bit će prezentiran na online kalendaru - to je bio i naš favorit.