Dan ružičastih majica 2023.

Učenici trećih razreda obilježili su Dan ružičastih majica. Odijenuli su ružičaste majice i razgovarali o štetnosti bilo kakvog nasilja.

Zaključili su i poručuju: "Stop nasilju!"

Učenici 1.b su radionicom o nenasilju i pozitivnim riječima o sebi i drugima obilježili Dan ružičastih majica.

Pink Shirt Day 2021.
Danas se na Borovju nosilo ružičasto. S ružičastim majicama u znak potpore kampanji za osvještavanje borbe protiv vršnjačkog nasilja učenici i djelatnici škole zauzimali su "roze poze", razgovarali i sudjelovali u radionicama i aktivnostima povodom obilježavanja ovog važnog datuma.

Podsjetili smo se kako se zadnje srijede u veljači obilježava međunarodni Dan ružičastih majica poznatiji kao Pink shirt day u znak potpore dječaku koji je bio žrtva vršnjačkog nasilja zbog toga što je nosio majicu ružičaste boje.

Ove smo godine posebice istaknuli problem cyberbullyinga, odnosno nasilja putem interneta jer smo, u posljednjih godinu dana slijedom epidemioloških okolnosti  proveli značajno više vremena u virtualnom prostoru.

Učenici od 5.- 8. razreda su kreirali razredne poruke koje smo upisali u "virtualnu" ružičastu majicu.

Učenici od 1.- 4. razreda sudjelovali su u  radionicama putem kojih su se: upoznali s Danom ružičastih majica; razgovarali o tome što je nasilje;
razgovarali o tome da se svi trebamo međusobno poštivati i njegovati kod sebe one vrline koje nam pomažu da se povežemo s drugima.
Izradili su plakate/uredili panoe koji prikazuju kako se svi uklapamo u jednu lijepu zajednicu - svi smo zajedno, bez nasilja jedni prema drugima.
Slušali su i pjesmu "Ne rugaj se".
Naravno, obilježili su ovaj dan i nošenjem ružičastih majica. U nastavku pogledajte kako je to izgledalo.

Učenici 1.a razreda

I u produženom boravku obilježen je Dan ružičastih majica.

Učenici 1. b razreda

Učenici 1.b razreda su s učiteljicama Neli Hrup i Majom Musom obilježili Dan ružičastih majica. Izradili su puzzle, napisali lijepe riječi i naučili da se lijepim ponašanjem međusobno upotpunjuju. Dizajnirali su ružičaste majice s porukama prijateljstva. Čitajući priču o Tiboru, paunu bez repa, izradili su Tiboru rep. Osvijestili su da lijepim riječima rastemo i ne prizivamo nasilje. Svatko zaslužuje da ga se poštuje i voli pa su učenici osmislili i napisali komplimente za sve koji ih žele primiti.

Učenici 2. a razreda sudjelovali su u radionici i izradili plakat "Svi smo zajedno".

Učenici 2.b razreda

Učenici 3. a razreda

Učenici 3. b razreda prikazali su bojama osjećaje.

Učenici 4. a razreda

Učenici 4. b razreda

Dan ružičastih majica 2019.

27.veljače obilježili smo Dan ružičastih majica u našoj školi.

Napravili smo veeeliku ružičastu majicu i ispisali je frazama i izrekama za mirno rješavanje sukoba. Sudjelovali su svi učenici škole osmislivši razredne slogane, koje su ispisali na površini tkanine veličine 180x230 cm.

Progledajte kako je nastajala naša ružičasta majica.

Pink sličice iz školice

Dan ružičastih majica 2018.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi.

Više na: https://www.facebook.com/danruzicastihmajica

Obilježili smo Dan ružičastih majica. Škola je bila preplavljena ružičastom bojom i porukama protiv nasilja.

Povodom Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja u srijedu, 28.veljače u holu škole tijekom odmora  volonteri Hrabrog telefona održali su aktivnosti za naše učenike.

Tijekom cijelog tjedna u holu škole su izloženi učenički radovi na temu nenasilja i poželjnih načina rješavanja sukoba te prihvaćanja različitosti.