Predavanje za učitelje

U sklopu Nacionalne kampanje za osobe s teškoćama čitanja u našoj školi je 9.12.2016. profesorica Blaženka Brozović s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta održala predavanje naziva Djeca sa specifičnim teškoćama učenja (disleksija, disgrafija, diskalkulija). Predavanje je održano u sklopu Učiteljskog vijeća. Učitelji su dobili mnoge korisne informacije i savjete za rad sa učenicima s tim poteškoćama.

O kampanji

Naša škola ušla je 1.listopada u kampanju „I JA ŽELIM ČITATI“ – NACIONALNA KAMPANJA ZA OSOBE S TEŠKOĆAMA ČITANJA I DISLEKSIJE koja će trajati od jeseni 2016. do proljeća 2017.

6.listopada obilježavamo Dan disleksije. Pozivamo vas da se informirate o teškoćama u čitanju na panoima ispred zbornice, gdje je postavljen tematski prikaz: što je disleksija, tko su poznati dislektičari.

Više o kampanji: http://www.husk.hr/i-ja-zelim-citati-nacionalna-kampanja-za-osobe-s-teskocama-citanja-i-disleksije/