Sigurnim korakom u školu 1
  • PREDSTAVLJAMO SE

Mi smo učenici 1.a razreda OŠ Borovje iz Zagreba. Ima nas 23 u razredu.

Ovo smo mi:

Ovo je naša škola:

Naša učionica na prvi dan škole

PRVA PREDSTAVA U ŠKOLI - KAZALIŠTE U GOSTIMA 13.9.2019.

Predstava Prometna priča

ZELENA ČISTKA 20.9.2019.

Naša prva eko akcija za zdrav i čist okoliš

CODE WEEK - listopad 2019.

Sudjelovanje u Tjednu kodiranja - sat PID "Prostorije i djelatnici škole" odrađen kao unplugged coding (kretanja po kvadratnoj mreži prema osnovnim uputama kodiranja uz rješavanje zadataka)

KNJIŽEVNI SUSRET - listopad 2019.

Upoznali smo književnicu Jadranku Čunčić Bandov i uživali u interaktivnoj predstavi u prostoru školske knjižnice.

DAN KRAVATA - listopad 2019.

VEČER MATEMATIKE 5.12.2019.

Zanimljivi matematički zadaci za cijelu obitelj

MEDNI DAN prosinac 2019.

Naučili smo zanimljivosti o pčelama i medu.

UČIMO SLOVA

Slova učimo na zabavan način - oblikujemo ih iz različitih materijala. Zatim ih zavezanih očiju opipom "čitamo".

Na satovima izvannastavne aktivnosti izradili smo digitalne snježne pahulje.

USUSRET ZIMSKIM PRAZNICIMA

izrađujemo snjegoviće.

BOŽIĆNA ČESTITKA

"VIDI I KLIKNI"

13. siječnja 2020. u organizaciji HAK-a provedena je prometno-edukativna radionica "Vidi i klikni" s učenicima prvih razreda. U školskoj dvorani prvašići su proširili svoja znanja o ponašanju u prometu vježbajući na prometnom poligonu.

DAN SIGURNIJEG INTERNETA obilježavao se nizom različitih aktivnosti  od 4. - 11. veljače 2020.

Učenici 1.A su čitali slikovnicu "Sigurni s Neticom", razgovarali o pravilima ponašanja na internetu te rješavali radnu bilježnicu "Sigurni s Neticom".

Učenici 1.a razreda 11.veljače sudjelovali su u Kahoot kvizu s učenicima iz osnovnih škola iz cijele Hrvatske.

VIDEOKONFERENCIJSKI SAT

Održali smo videokonferencijski sat s učenicima 1. razreda iz OŠ Blage Zadre iz Vukovara. Uz pomoć učiteljica Željke Zagorac i Patricije Burazin predstavili smo se jedni drugima, podijelili smo iskustva iz škole, a na kraju i otpjevali jedni drugima pjesme koje smo naučili.

FAŠNIK U NAŠOJ ŠKOLI

26. veljače našom školom zavladale su maškare. Učenici prvih razreda sudjelovali su u fašničkoj povorci naseljem, a učenici drugih, trećih i četvrtih razreda plesu pod maskama.

Naučili smo sva slova i izradili slovaricu.

SLOVARICA

TABLETI U NASTAVI

VOLIMO LIKOVNI!!!

Neki od naših veselih panoa...

ONLINE NASTAVA

Tijekom nastave na daljinu učenicima su sve aktivnosti i sadržaji postavljeni na Padlet board. Imali smo 4 Padlet ploče za nastavu te 4 ploče za TZK, SR, LK i GK. To će nam svakako ostati kao dokument neizvjesnog i neobičnog vremena u kojem smo se zatekli.

Putem Zoom aplikacije održavali smo direktnu komunikaciju jednom tjedno.

Neki dijelovi naših uradaka na Padlet pločama vidljivi su i u pdf obliku.

padlet-TZK-compressed.pdf

padlet-SR_moje_radno_mjesto.pdf