Vijesti iz CARNet-a

Autor: Željka Zagorac, 24. 1. 2014.

Nova usluga CARNeta: eduKnjižara

Tijekom prosinca ove godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet predstavila je javnosti svoju novu uslugu - eduKnjižaru. Riječ je o mjestu na kojem će se moći pronaći e-udžbenici od osnovne škole do fakulteta, ali i druge e-knjige i obrazovni e-sadržaji.

eduknjižaru čine knjižare različitih ponuđača koje na središnjem mjestu o kojem brine CARNet nude distribuciju i kupovinu e-udžbenika, skripti, pomoćnih nastavnih materijala, lektire i drugih obrazovnih sadržaja u digitalnom formatu.

Obrazovni e-sadržaji poput e-udžbenika i e-lektira, u eduKnjižari dostupni su uglavnom u epub i pdf formatu, a planira se i objava i u drugim formatima.

Za preuzimanje kupljenih ili besplatnih sadržaja potrebno je registrirati se na pojedinu knjižaru, no korisnici elektroničkog identiteta u AAI@EduHr sustavu mogu se prijaviti putem svog računa.

Više o novoj usluzi CARNeta saznajte na adresi http://www.eduknjizara.hr.