Eko - književni susret

Autor: Ana Domović, 16. 1. 2020.

U utorak, 18.02.2020. od 09.30 do 10.15 sati 2. A i B razredi naše škole su u posjetu Gradskoj knjižnici Ivane Brlić Mažuranić u Folnegovićevom naselju, Laurenčićeva 8 gdje će prisustvovati eko - književnom susretu s Power point prezentacijom i eko - radionici prema slikovnici Pčelice prijateljice u medenom kraljevstvu koju je napisala profesorica i diplomirana knjižničarka Dubravka Volenec. Autorica u toj slikovnici, kao i u nizu ostalih slikovnica, obrađuje pčele, proizvodnju meda i ostalih pčelarskih proizvoda, rad pčelara, ponašanje pčela, utjecaje meda na zdravlje čovjeka i slično. Kroz zanimljivu priču s puno slika i duhovitih detalja učenici će se upoznati i s postupkom izrade meda i ostalih pčelinjih proizvoda u ekološki čistom okolišu. Na kraju, učenici će tom prilikom i sami kušati med hrvatskih pčelara.

Uz to, svaki učenik treba donijeti svojoj učiteljici 10,00 Kn za navedenu slikovnicu koju će dobiti na tom eko-književnom susretu i eko-radionici. U svakoj slikovnici koju učenik kupi bit će fiskalni račun na iznos od 10,00 Kn.

Učenici ne trebaju sa sobom nositi nikakav pribor (bilježnice, olovke...). Torbe s udžbenicima, priborom... ostaju u školi.

Iz škole 2. A i B razredi kreću sa svojim učiteljicama Lidijom Gradečki i Biserkom Šimunić te pratnjom, profesoricom Anom Domović, prema Gradskoj knjižnici u 09.00 h, a vraćaju se oko 10.40 h.

Organizatorica posjeta Gradskoj knjižnici je školska bibliotekarka, profesorica Ana Domović.