Eko - književni susret

Autor: Ana Domović, 21. 2. 2020.

U srijedu, 11.03.2020. od 08.55 do 09.40 sati 3. A i B razredi naše škole u školskoj knjižnici prisustvuju eko - književnom susretu sa Power point prezentacijom i eko - radionici prema slikovnici Pčelice prijateljice u medenom kraljevstvu koju je napisala profesorica i diplomirana knjižničarka Dubravka Volenec. Autorica, u toj slikovnici, kao i u nizu ostalih slikovnica obrađuje pčele, proizvodnju meda i ostalih pčelarskih proizvoda, rad pčelara, ponašanje pčela, utjecajem meda na zdravlje čovjeka i slično. Kroz zanimljivu priču s puno slika i duhovitih detalja učenici će se upoznati i s postupkom izrade meda i ostalih pčelinjih proizvoda u ekološki čistom okolišu. Na kraju, učenici će tom prilikom i sami kušati med hrvatskih pčelara.

Uz to, svaki učenik treba donijeti svojoj učiteljici 10,00 Kn za navedenu slikovnicu koju će dobiti na tom eko-književnom susretu i eko-radionici. U svakoj slikovnici koju učenik kupi bit će račun na iznos od 10,00 Kn.

Ovom eko – književnom susretu će prisustvovati i učenici Mladi knjižničari kao i članovi Novinarske grupe.

Ovaj eko-književni susret je obavezan za sve učenike 3. A i B razreda i učenike Mladih knjižničara i Novinarske grupe.

Molim učiteljice 3. A i B razreda da prisustvuju eko-književnom susretu zbog održavanja discipline učenika.

Pozivam i sve druge učitelje i profesore koji žele da prisustvuju ovom događaju.

Organizatorica ovog eko – književnog susreta je školska knjižničarka, profesorica Ana Domović.