VIJEĆE UČENIKA OŠ BOROVJE

Vijeće učenika čine predsjednici svih razrednih odjela. Osniva se radi uključivanja u odlučivanje vezanog za rad škole, razvijanja demokratskog načina razmišljanja i djelovanja, jačanja proaktivnog pristupa prema društvu i društvenim sustavima. Statutom Osnovne škole Borovje definirana je uloga Vijeća učenika:

·        priprema i daje prijedloge tijelima Škole o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i rezultate u obrazovanju

·        izvješćuje pravobranitelja za djecu o problemima učenika

·        predlaže osnivanje učeničkih klubova i udruga

·        daje sugestije glede provedbe izleta i ekskurzija

·        predlaže mjere poboljšanja uvjeta rada u Školi

·        surađuje kod donošenja kućnog reda

·        pomaže učenicima u izvršenju školskih i izvanškolskih obveza

·        predlaže ravnatelju, Učiteljskom vijeću i Školskom odboru mjere za promicanje prava i intresa učenika

·        obavlja druge poslove određene ovim statutom i drugim općim aktima.

Vijeće učenika je savjetodavno tijelo u školi i periodično se, i prema potrebi,  sastaje s ravnateljicom tijekom nastavne godine.