Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva 2017.

Autor: Željka Zagorac, 9. 5. 2017.

Tamburaši Osnovne škole Borovje zadovoljili su kriterije i propozicije Natječaja Glazbene udruge Opus te kao jedini tamburaški sastav, ostvarili pravo na sudjelovanje na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva 2017.

Festival je edukacijsko-edukativnog karaktera, okuplja učenike osnovnih škola iz cijele Hrvatske koji se ističu svojim talentima u izvannastavnim glazbenim aktivnostima.

Cilj je Festivala promicanje i poticanje dječjeg glazbenog stvaralaštva u svim oblicima: skladanje, pjevanje, sviranje, postav i izvedba mjuzikla.

Festival će se održati u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu, u petak, 12. svibnja 2017. i u subotu, 13. svibnja 2017.

Festivalski program počinje već od jutra. 12. svibnja izvodit će se Mjuzikli, a 13. svibnja Školska mjuza i Mladi autori. Za izvođače je predviđen i bogat program, radionice o autorskim pravima i obilazak stalnog postava Muzeja.

Naši tamburaši s himnom škole u kategoriji Školska mjuza, nastupit će u subotu, 13.5.2017. od 16:00 sati.

Pozivamo vas da se pridružite i podržite tamburaše i uživate u vatrometu dječje glazbene kreativnosti!