Večer matematike i znanosti

Autor: Željka Zagorac, 12. 12. 2017.

U našoj školi je večer u četvrtak, 7. prosinca 2017., bila posvećena i matematici i znanosti.

Naime, već tradicionalna Večer matematike ove godine se proširila još nekim područjima pa smo dobili i Večer znanosti.

Tako su posjetitelji, osim u matematičkim, mogli sudjelovati u radionicama iz biologije, kemije, fizike, geografije, tehničke kulture i informatike. Također, imali su prilike naučiti i osnove GO igre.

Učenicima naše škole u radionici LED LIGHT pridružili su se učitelj informatike i učenici OŠ Dobriše Cesarića.

Naš izniman trud u senzibilizaciji učenika za znanost i informatiku prepoznala je i udruga Profesor Baltazar koja nam je ovom prilikom donirala još jedan 3D printer.

Cilj događanja je bio kroz igre i druge zabavne aktivnosti približiti matematiku odnosno znanosti široj publici.

Sudeći prema zadovoljstvu posjetitelja u tome su i uspjeli.

Fotografije se mogu razgledati u Foto-galeriji.