Tamburaši u finalu

Autor: Željka Zagorac, 14. 5. 2018.

Tamburaški orkestar OŠ Borovje ponovo je izborio finale te dobio priliku predstaviti se na ovogodišnjem Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva 2018.

Festival organizira Glazbena udruga Opus, 16. i 17. svibnja 2018. u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu. Cilj Festivala je poticanje i promicanje dječjeg glazbenog stvaralaštva.

U dvodnevnom događanju predviđene su tonske probe, glazbene radionice, obilazak Muzeja suvremene umjetnosti i natjecanje. Izvođači se natječu u tri kategorije: Mjuzikl, Mladi autori i Školska mjuza.

Nastup naših mladih glazbenika u kategoriji Školska mjuza predviđen je u četvrtak, 17. svibnja 2018. u 16:30 u MSU-u.

Tamburaši će izvesti skladbu „Cvijet sreće“ iz božićnog mjuzikla „Obitelj kao dar“. Autor glazbe je učitelj Tihomir Hojsak, a stihove je napisao učitelj Aleksandar Franjić.

Pozivamo vas da svojim dolaskom, pljeskom i ovacijama podržite naše učenike i uživate u glazbi.

mr. sc. Branka Štefok Bojadžija