Događanja u listopadu

Autor: Željka Zagorac, 16. 10. 2019.

Dragi učenici,

početak školske godine već je odavno za nama, a ispred nas su jesenski mjeseci puni brojnih događanja. Što vas očekuje u mjesecu listopadu, pročitajte u nastavku (klik na Više...).

Mjesec hrvatske knjige obilježili smo književnim susretom s Jadrankom Čunčić Bandov, književnicom, osobito poznatom našim učenicima nižih razreda.

Učenici, članovi Kluba mladih tehničara i Učeničke zadruge, sudjelovali su s projektom Ceker pun glagoljice na festivalu makera i kreativaca odnosno na prvom Maker Faire Zagreb organiziranom u Tehničkom muzeju Nikole Tesle.

Od 5. do 20. listopada, na nastavi informatike i na izvannastavnim aktivnostima, obilježit ćemo 7. Europski tjedan programiranja.

U školi već tradicionalno obilježavamo i Dan kruha – Dan zahvalnosti za plodove zemlje s ciljem podizanja svijesti o potrebi očuvanja biološke raznolikosti Hrvatske, o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani.

Prošle smo se školske godine odlično zabavili obilježavajući Dan kravate. Ove godine zabavljamo se u četvrtak, 17. listopada. Pozivam vas da taj dan u školu dođete s kravatama, leptir mašnama, maramama i, ponosni na našu kulturnu baštinu, fotografirajući se, napravite trajnu uspomenu sa svojim prijateljima.

U petak, 18. listopada školu će posjetiti petnaestak volontera koji će u sklopu međunarodne volonterske akcije 72 sata bez kompromisa urediti i novom bojom osvježiti učionice predmetne nastave. Volonterskoj akciji pridružit će se i učenici 8.a. Svi ostali razredni odjeli taj će dan provesti na izvanučioničkoj nastavi.

Ove godine priključit ćemo se ekološkoj akciji Dan kolektivne sadnje drveća u Hrvatskoj - Zasadi drvo, ne budi panj i, nadamo se, obogatiti naše školsko dvorište novim sadnicama drveća.

Podsjećam vas da je mjesec listopad mjesec svjesnosti o disleksiji. Disleksija je različitost koja čini teškim stjecanje i korištenje vještina čitanja i pisanja, a razgovarajući o njoj i edukacijom svim ćemo našim učenicima s tom poteškoćom pružiti pomoć i podršku.

Događanja je mnogo pa vjerujem kako će svatko od vas pronaći neku zanimljivu aktivnost za sebe, uživati i naučiti nešto novo i primjenjivo.