Natječaj za učenike "Kako postati zeleni potrošač"

Autor: Željka Zagorac, 16. 2. 2020.

Raspisan je Natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola na temu: „Kako postati zeleni potrošač?

U povodu Svjetskog dana prava potrošača 2020., koji se obilježava svake godine 15. ožujka, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, raspisalo je Natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola na temu: „Kako postati zeleni potrošač?

U prilogu dostavljamo poziv ministrice znanosti i obrazovanja, dr.sc. Blaženke Divjak i  ministra gospodarstva, poduzetništva i obrta, gosp. Darka Horvata za sudjelovanjem na predmetnom Natječaju, te Vas molimo da o istom obavijestite djelatnike Vaše škole kako bi potaknuli učenike da se uključe u predmetni Natječaj i educiraju o nužnosti očuvanja planeta i racionalnom korištenju resursa.

Rad učenika treba odgovoriti na sva tri temeljna pitanja:

1.                  Što znači zelena potrošnja?

2.                  Kako postati zeleni potrošač?

3.                  Što biste vi u vašoj školi / gradu učinili da potaknete zelenu potrošnju?

Rok za prijavu radova je 2. ožujka 2020. godine.

Natječaj je objavljen na Portalu za škole http://skole.hr/aktualno/info-za-ucenike?news_id=20676  i mrežnim stranicama Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta  https://www.mingo.hr/page/natjecaj-za-ucenike-osnovnih-i-srednjih-skola-kako-postati-zeleni-potrosac .

Odluka o dodjeli nagrada objavit će se na mrežnim stranicama Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Nagradu će ravnateljima škola uručiti predstavnici Vlade Republike Hrvatske. Svi pristigli radovi bit će predstavljeni i u sklopu obilježavanja Svjetskog dana prava potrošača 2020. u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine od 10:00 do 18:00 sati na Trgu kralja Tomislava u Zagrebu.

Neovisno o sudjelovanju na Natječaju, pozivamo vas da se u što većem broju odazovete na obilježavanje Svjetskog dana prava potrošača 2020. na kojem će uz brojne informativne pulteve biti organizirane i interesantne edukativne tematske radionice. Detaljan raspored edukativnih radionica će  se objaviti na mrežnim stranicama Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Za dodatne informacije molimo da se obratite  na adresu elektroničke pošte: info-wcrd2020@mingo.hr.