Obavijest roditeljima

Autor: Željka Zagorac, 3. 3. 2020.

Poštovani roditelji,
sanitarno-higijenski uvjeti u našoj su školi na visokoj razini.
Škola je opremljena nužnim higijenskim priborom (tekući sapun, jednokratni papirnati ubrusi, wc papir u sanitarnim čvoirovima te učionicama razredne nastave) koji se redovito kontrolira i nadopunjuje.
Na svim slavinama dostupna je zdravstveno ispravna topla i hladna voda.
Škola se redovito čisti, a nakon stupanja na snagu preventivnih mjera, dodatno se, svaki dan nakon nastave, čiste svi podovi, radne plohe i kvake na vratima učionica i ostalih prostorija otopiniom izosana.
Oglasnom knjigom i na satovima razrednika učenici se pozivaju na obavezu nošenja papuča te ih se podsjeća na važnost higijenskih navika s ciljem zaštite od bolesti i smanjenja zdravstvenih rizika.
Preporuka je da djecu koja imaju simptome infekcije dišnih putova, odnosno koji imaju najmanje jedan od sljedećih simptoma: povišena tjelesna temperatura, kašalj, grlobolja i kratak dah ne šaljete u školu.
Tijekom sljedećeg tjedna održat će se i roditeljski sastanci vezano uz specifične mjere zaštite od korona virusa.
Pozivam Vas da redovito pratite web stranicu škole kao i informacije i preporuke Ministarstva zdravstva, Službe za epidemiologiju zaraznih bolesti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te Nacionalnog stožera Civilne zaštite.
Za sve sugestije, upute i pomoć oko unapređenja higijenskog standarda slobodno nam se obratite.

mr.sc. Branka Štefok Bojadžija

Priloženi dokumenti: