Projekt ZODO

Autor: Željka Zagorac, 20. 12. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

Škola se uključila u projekt ZODO – Zajedno i odgovorno za dobrobit okoliša.

Projekt provodi Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija u partnerstvu s udrugom FabLab i tri osnovne škole, a uz podršku Američke ambasade.

Cilj projekta je podizanje svijesti o okolišu kroz aktivnosti prikupljanja i izrade predmeta od reciklirane plastike.

Uloga osnovnih škola je:

- prikupljanje plastike

- osmišljavanje ideja za inovativne proizvode/uporabne predmete

- izrada uporabnih predmeta uz pomoć uređaja za mljevenje i istiskivanje plastike kojeg će škole dobiti na korištenje.

Naš prvi zadatak je tijekom zimskih praznika prikupljati plastične čepove. Po povratku na nastavu, skupljene čepove učenici će predati razrednicima i razrednim učiteljicama.

Početkom veljače dogovorit ćemo našu sljedeću aktivnost.

Također, za sve zainteresirane učenike organizirana je motivacijska radionica koja će se održati online u srijedu, 13.1.2021. u 11 sati.

Poveznicu na radionicu učenici će dobiti od svojih razrednika i razrednih učiteljica putem GC učionica, a ista će biti objavljena i na webu škole.