Autor: Željka Zagorac, 17. 2. 2017.

Hrvatski sabor je upravo izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja - zadnja srijeda u veljači.

Dan ružičastih majica nacionalni je program prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Pozivamo sve učenike i učitelje da u srijedu 22.veljače u znak podrške djeci, žrtvama vršnjačkog nasilja, odjenu ružičastu majicu.