Datum objave: 27. kolovoza 2024.
Kategorija: Eko-škola | Projekti

PROJEKT DANI JABUKA – dani zdrave hrane u 3.a razredu

CILJEVI PROJEKTA:
• educiranje učenika o važnosti voća posebno jabuke
• usvajanje zdravih prehrambenih navika
• unapređenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života jedenjem voća, posebno jabuke
• poticanje na promjenu i prihvaćanje pravilnih prehrambenih navika
• podizanje razine svijesti o odgovornosti u očuvanju zdravlja
• jabuka kao simbol, jabuka u pjesmi i slikarstvu, tradicijski prikaz jabuke (mudre izreke)

CILJANE SKUPINE:
• učenici 3.a razreda

OBUHVAĆENA NASTAVNA PODRUČJA:
• Priroda i društvo
• Hrvatski jezik
• Likovna kultura
• Glazbena kultura
• izvannastavne aktivnosti

VREMENSKI OKVIR PROJEKTA: od 16.10. – 20.10.2017.
Specifični ciljevi projekta: (GOO)

– potaknuti djecu na suradnju, toleranciju, druženje i zabavu
– razlikovati jabuke prema boji, veličini, okusu, sorti – poistovjećivanje s rasom, ljudima….
– kreativne radionice, zajedničke igre, zajedničke skupne aktivnosti
– priprema i konzumiranje proizvoda od jabuke
– suradničko učenje
– stvarati pozitivnu sliku o sebi, razredu, zajednici

Građanski odgoj – ishodi: učenici će imenovati blagdan koji su doživjeli tijekom projekta, objasnit će zašto je jabuka (voće) važno za zdravlje, moći će imenovati predmete i sadržaje koje smo radili i koje će moći koristiti u daljnjem obrazovanju, prepoznaju i uče pravila ponašanja u radu unutar para, skupine, razreda, zajednice; upoznaju prezentiranje svog uratka i izrađuju razrednu izložbu koju će predstaviti roditeljima, znaju i primjenjuju pravilo voćnog obroka u danu za pravilan razvoj i prehranu.

Željka Zagorac

eTwinning škola

Naša škola je nagrađena statusom etwinning škole - the eTwinning School Label za 2023.-2024. školsku godinu, zahvaljući provedbi brojnih etwinning projekata. Prvi puta status etwinning škole ponijeli smo 2018.-2019.  Čestitamo svim...