Datum objave: 27. kolovoza 2024.
Kategorija: Eko-škola | Projekti

Dan BezVeze 2023.

1. lipnja 2023. obilježen je kao dan bez uporabe mobitela. Dan BezVeze protekao je uz mnoštvo zanimljivih aktivnosti vezanih uz zaštitu životinja i kućne ljubimce.

Učenici prvih razreda ugostili su prijatelje iz Udruge Šapica i odslušali važno predavanje o zaštiti životinja. Također, pogledali su predstavu Produkcije Z “Av, av, avantura” nakon čega su pomoću plastelina modelirali razne životinje.

Učenici trećih razreda imali su dvije gošće. Doktorica veterine Lana Aras razgovarala je s učenicima o zanimanju veterinar. Gđa Maja Mikelec Drmić iz Udruge Šapica prezentirala je o azilu i udomljavanju pasa.

Učenici 3.b napravili su plakate i prezentirali o svom kućnom ljubimcu.

U školu je došao i Snoopy – djelatni pas MUP-a, najmanji pas u RH koji uspješno njuškanjem traži i pronalazi drogu. Njegov vodič je učenike četvrtih i trećih razreda upoznao s načinom dresiranja takvoga psa. Saznali smo da je Snoopy pas iz azila, koji je pokazao tražene osobine za psa tragača – obožava svoju žutu lopticu, koja je ujedno sredstvo uspješne dresure. Zatim nam je Snoopy demonstrirao kako traži drogu. Na kraju su učenici postavljali pitanja i poigrali se sa Snoopyjem. (Ž.Z.)

Učenici 4.a razreda predstavili su virtualno svoje kućne ljubimce, upoznali ostale učenike o osnovnim karakteristikama pojedinih životinja te opisali kako brinu o njima. (Ž.Z.)

Učenici predmetne nastave obilježili su Dan BezVeze igrajući Igre BezVeze. Devet timova natjecalo se u devet zabavnih igara – sakupljali su kockice zavezanih očiju, vagali šećer, igrali pantomime, slagali riječi od zadanih slova, slagali slagalicu – abecedu, oslikavali balone zavezanih očiju, bacali papirnate avione, prenosili vodu u žlici i bacali u dalj gumenu čizmu! U druženju bez digitalnih uređaja, smijeha i zabave nije nedostajalo! (V.Gabud Deronjić)

eTwinning škola

Naša škola je nagrađena statusom etwinning škole - the eTwinning School Label za 2023.-2024. školsku godinu, zahvaljući provedbi brojnih etwinning projekata. Prvi puta status etwinning škole ponijeli smo 2018.-2019.  Čestitamo svim...