Datum objave: 26. kolovoza 2024.
Kategorija: Eko-škola | Projekti

Djelatnici škole u Eko-centru Budinjak

Djelatnici naše škole posjetili su 5.listopada 2018. Eko-centar Budinjak i arheološko nalazište te obišli Stazu kneževa.

“Prirodni činitelji, ali i dugogodišnje djelovanje čovjeka i njegov suživot s prirodom, učinili su Park prirode “Žumberak – Samoborsko gorje” područjem zanimljive i bogate bioraznolikosti.
Takozvani kulturni, mozaični krajobraz, u kojem se izmjenjuju otvorene, travnjačke površine sa onima prekrivenima šumom, rezultat je čovjekova djelovanja – krčeći šume koje bi bez njegova utjecaja pokrivale čitavo prostranstvo Parka, stvorio je otvorena, nešumska staništa koja nastanjuju “nove”, nešumske vrste.
Tako je čovjek, i nehotice, od davnina radio na povećanju prirodne raznolikosti ovoga kraja.”
(preuzeto sa službene web stranice Parka prirode Žumberak – Samoborsko gorje)

eTwinning škola

Naša škola je nagrađena statusom etwinning škole - the eTwinning School Label za 2023.-2024. školsku godinu, zahvaljući provedbi brojnih etwinning projekata. Prvi puta status etwinning škole ponijeli smo 2018.-2019.  Čestitamo svim...