Datum objave: 23. listopada 2024.

Nagrađeni likovni radovi

“DJEČJI AUTOPORTRET/PORTRET” – izložba likovnog natječaja

U Centru za mlade Bunker i u organizaciji Galerije Prica, Pučko otvoreno učilište Samobor, s ponosom i ove godine predstavljamo izložbu koja je rezultat likovnog natječaja pod nazivom „Dječji autoportret/portret“, namijenjen vrtićkoj djeci i učenicima osnovnih škola od 1. do 8. razreda. Natječaj je dio ovogodišnje velike kulturne manifestacije „6. međunarodnog trijenala autoportreta – Autoportret kao intimni vremeplov“ koja se tradicionalno održava u Galeriji Prica. Ovaj događaj slavi različite pristupe temi autoportreta te pruža mogućnost umjetnicima da istraže vlastitu sliku kroz sve vidove likovne umjetnosti.

Na natječaj poziva odazvali su se mentori s djecom različitog uzrasta iz cijele Hrvatske te su se zajedno uključili u ovaj kreativni proces istražujući temu autoportreta ili portreta.

Odaziv na natječaj bio je izuzetno velik, s čak 27 prijavljenih vrtića, škola i udruga iz cijele Hrvatske te je ukupno pristiglo preko 300 radova, što ukazuje na izniman interes djece i njihovih mentora za ovu temu. Premda je tema zadana, sam natječaj omogućio im je potpunu slobodu u izboru tehnika u kojem će se izražavati, od jednostavne olovke, ugljena i krede, do pastela, kolaža i složenijih kombiniranih tehnika. Ta raznolikost medija omogućila je djeci da istraže različite pristupe i materijale, potičući ih na eksperimentiranje i igru s bojama, oblicima i teksturama. U ovom procesu, mentori su imali ključnu ulogu u usmjeravanju djece, ali su im također pružili slobodu da sami biraju način na koji će izraziti svoju kreativnost. Svaki rad nosi posebnu priču i prikazuje dječji pogled na sebe i svijet oko sebe, a osobito je zanimljivo kako su djeca kroz autoportret i portret prikazala svoje viđenje identiteta, emocija i osobnosti.

Ova izložba pruža jedinstvenu priliku najmlađim kreativcima da se predstave široj javnosti, a njihovi radovi bit će izloženi u Centru za mlade Bunker. Posjetitelji će imati priliku upoznati  se sa maštovitim, iskrenim i osobnim interpretacijama dječjih autoportreta i portreta, koji pokazuju bogatstvo dječje mašte, kreativnosti i umjetničkog izražaja.

Iz naše škole izabrani su radovi učenika prošlogodišnjeg 1.a razreda, nastali u tehnici slikanja plastelinom, pod vodstvom mentorice Željke Zagorac. (Ž.Z.)

Otvorenje izložbe u četvrtak 24. listopada 2024. u 12 sati

Art room – Centar za mlade Bunker

Ulica Savke Dabčević Kučar 8

Izložba je otvorena za posjetitelje do 23. 11. 2024.

Radno vrijeme Bunkera:

ponedjeljak, srijeda, petak 9 -15h

utorak, četvrtak 15 – 21h

subota 9 – 13h

Više o izložbi: https://www.samobor.hr/bunker/djecji-autoportret–portret-n11070

Dan kravata

Dana 18. listopada 2024. godine, Osnovna škola Borovje proslavila je Dan kravate na kreativan i edukativan način. Ovaj poseban dan potaknuo je učenike da odjenu kravate te se kroz brojne aktivnosti upoznaju s ovim simbolom stila i tradicije. Na satovima Hrvatskog...