Datum objave: 26. kolovoza 2024.
Kategorija: Eko-škola | Projekti

Posjet najljepšem parku kontinentalne Hrvatske

Učenici četvrtih razreda posjetili su Bjelovar u sklopu IUN 16.listopada 2018.

Središnji bjelovarski trg je Trg Eugena Kvaternika datira iz 1756.g. Unutar trga – parka četverokutnog oblika prvobitno je posađen drvored lipa. Danas su sačuvane dvije lipe iz 18.st. U parku se nalazi oko 40 vrsta drveća i grmlja (većinom alohtonih vrsta). Najviše ima divljeg kestena. U središnjem dijelu je smješten glazbeni paviljon, izgrađen za vrijeme 2.svjetskog rata.

Park na Trgu Eugena Kvaternika dobio je nagradu za najljepši park na prostoru kontinentalne Hrvatske.

Nakon Bjelovara, učenici su se uputili u Veliki Grđevac – Lovrakov rodni kraj. U neposrednoj blizini Centra nalazi se poučna Staza prijatelja prirode u dužini 2 km. Učenici su prošetali dijelom poučne staze. Na stazi se nalazi nekoliko postaja na kojima su upoznali dio flore i faune ovoga kraja. Biljni svijet je izuzetno bogat raznovrsnim šumskim vrstama, a uz veliki broj šumskih životinja, koje je moguće vidjeti i danju, posebna atrakcija je vidra, koja kao simbol obilježava općinski grb te manja kolonija dabrova, koja obitava nedaleko mlina Družbe Pere Kvržice.

eTwinning škola

Naša škola je nagrađena statusom etwinning škole - the eTwinning School Label za 2023.-2024. školsku godinu, zahvaljući provedbi brojnih etwinning projekata. Prvi puta status etwinning škole ponijeli smo 2018.-2019.  Čestitamo svim...