Datum objave: 13. listopada 2024.
Kategorija: Aktualno | Erasmus+

Završetak mobilnosti

U OŠ Borovje obilježili smo završetak Erasmus mobilnosti koja je trajala pet dana i okupila učitelje i učenike iz Njemačke i Hrvatske. Ovaj uzbudljivi projekt koji je imao za cilj jačanje međunarodne suradnje i razmjenu iskustava, završio je svečano, uz podjelu certifikata svim sudionicima.

Tijekom petodnevnog programa, sudionici su imali priliku sudjelovati u raznim radionicama, prezentacijama i grupnim aktivnostima koje su poticale kreativnost, suradnju i kulturnu razmjenu. Učitelji i učenici su razmjenjivali ideje o obrazovnim praksama iz svojih zemalja, a zajednički projekti omogućili su im da se bolje upoznaju i steknu prijateljstva koja će trajati dugo nakon završetka programa.

Učenici OŠ Borovje nestrpljivo očekuju nastavak projekta i uzvratni posjet prijateljskoj školi u Bad Bramstedtu, koji je zakazan za travanj 2025. godine. Ova uzbudljiva prilika da se ponovo sretnu s novim prijateljima i razmijene iskustva dodatno je motivirala sve sudionike Erasmus mobilnosti.

Već sada se razgovara o planovima, aktivnostima i temama koje će se obrađivati tijekom posjeta. Učenici su puni entuzijazma te razmišljaju o svemu što će moći podijeliti s vršnjacima iz Njemačke, kao i o novim stvarima koje će sami naučiti. Osjećaju se uzbuđenima zbog mogućnosti da istraže novu kulturu i učvrste prijateljstva stečena tijekom ovog projekta.

Odlazak prijatelja iz Njemačke

Sportski dan u OŠ Borovje

11. listopada održan je iznimno uspješan sportski dan koji je okupio učenike Erasmus projekta - naše drage goste i domaćine. Ovaj događaj imao je posebno značenje jer je spojio tradicionalne igre s modernim sportskim aktivnostima, čime se potaknulo zajedništvo i...