> Knjižnica
Knjižnica

Školski knjižničar: Ana Domović, dipl. ing. i prof. biologije i dipl. bibliotekar

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE:

PONEDJELJAK i SRIJEDA: POPODNE od 12.00 – 18.00 sati

UTORAK, ČETVRTAK i PETAK: UJUTRO od 07.00 – 13.00 sati

SVAKI PRVI UTORAK U MJESECU ŠKOLSKA KNJIŽNICA NE RADI ZBOG STRUČNOG SEMINARA BIBLIOTEKARKE!

SMJERNICE ZA KORIŠTENJE ŠKOLSKE KNJIŽNICE U DOBA PANDEMIJE S COVID 19 (KORONA VIRUSOM)

1. POSUDBA KNJIGA:
  • Jedan po jedan učenik /učitelj /profesor /ostali zaposlenici škole /roditelj s ružičastom iskaznicom školske knjižnice ulazi u školsku knjižnicu i posuđuje knjigu i ostalo. Pri tom, učenici od 5.-8. razreda naše škole, učitelji, profesori, ostali zaposlenici škole i roditelji nose zaštitnu masku na licu.
  1. VRAĆANJE KNJIGA:
  • Svi navedeni korisnici školske knjižnice mogu vratiti knjige, BEZ RUŽIČASTE ISKAZNICE, u kartonsku kutiju koja će stalno stajati ispred ulaznih vratiju školske knjižnice.
  1. KORIŠTENJE ČITAONICE ŠKOLSKE KNJIŽNICE:
  • Samo šest (6) učenika iz ISTOG RAZREDNOG ODJELJENJA zbog razmaka od 1,5 – 2 metra, koji pišu referate u školskoj knjižnici, čitaju knjige, uče i slično mogu boraviti u čitaonici školske knjižnice.
  • Učenici koji ne pohađaju izborne predmete npr. Vjeronauk pa imaju slobodan sat (rupu u nastavnom rasporedu) mogu koristiti čitaonicu školske knjižnice najviše njih šest (6) iz ISTOG RAZREDNOG ODJELJENJA u istom nastavnom satu.
  • Nastavu Medijske kulture ili neki drugi nastavni sat u školskoj knjižnici može unutar jednog nastavnog sata pohađati samo JEDAN RAZRED, a ne više razrednih odjeljenja paralelno.

Ove smjernice vrijede do opoziva tj. novih uputa nadležnih institucija koje su ih propisale!

Telefon knjižnice: 01/6331527

E-mail knjižnice: ana.domovic@zg.t-com.hr

Oprema knjižnice: 1 računalo s pristupom internetu

Internet stranica na kojoj učenici osnovnih i srednjih škola mogu besplatno preuzeti lektire u elektroničkom obliku (pdf ili pub) te ih čitati na svojim tabletima ili pametnim telefonima:

Program za knjižnično poslovanje : Metel Win (knjižnica je prešla na računalnu posudbu u prosincu 2007. godine)

Link za pretraživanje knjižnog fonda školske knjižnice OŠ Borovje:

METEL WIN

Površina knjižnice: 94,45 m2

Broj čitaoničkih mjesta u knjižnici: 34

Knjižnični fond:

-         učenički – 3527 knjiga

-         profesorski – 559 knjiga

-         časopisi – 10 naslova

-         AVG i elektronička građa – 109 komada

Stručne aktivnosti knjižničarke:

-         voditeljica grupe Mladih knjižničara

-         inventarizacija, katalogizacija, klasifikacija knjiga, serijskih publikacija i AVG te elektroničke građe

-         nabava knjiga, časopisa, AVG i elektroničke građe

-         revizija i otpis građe

-         upis učenika u školsku knjižnicu

-         narudžbe udžbenika za učenike i profesore

-         uređenje panoa (tematskih izložbi) u knjižnici

-         nastava u knjižnici (npr. sat ekologije, edukacija učenika za uporabu enciklopedija, leksikona, rječnika…)

-         pomoć učenicima u izradi referata i seminara

-         organizacija književnih susreta

-         suradnja s ravnateljicom i profesorima u svezi nabavne politike školske knjižnice

-         suradnja s izdavačima knjiga i časopisa

-         suradnja s Gradskom knjižnicom i Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom

-         pohađanje stručnih seminara s ciljem stručnog usavršavanja.