Drugašići u prometu

Učenici 2.a i 2.b razreda u pratnji svojih učiteljica upoznali su se s prometom u Zagrebu i izvan njega. Posjetili su Zračnu luku dr. Franjo Tuđman, Željeznički kolodvor Velika Gorica , Željeznički kolodvor Zagreb i Autobusni kolodvor Zagreb. Upoznali su vrste prometa, vrste prometala te uočili važnost sigurnosti u prometu. Posebno im se dojmila vožnja vlakom od Velike Gorice do Zagreba. Zadovoljni i ispunjeni dojmovima vratili su se u svoju školu.​

Sedmaši u Ljubljani
Terenska nastava 7.a i 7.b u Ljubljanu s razrednicima Antom Malekinom i Tanjom Bogdanić uz pratnju profesorice Lade Ledić i vodiča održana je 4.svibnja 2018. Sedmaši su obišli grad i posjetili Franjevačku katedralu, Prešernov trg... Zatim je uslijedio obilazak kuće eksperimenata. Nakon zanimljivog predavanja učenici su mogli sami izvesti neke pokuse uz pomoć uputa.

Trećaši u Tehničkom muzeju i u Maksimiru

Učenici trećih razreda 3.svibnja 2018. sudjelovali su u eduktivnom predavanju u planetariju u Tehničkom muzeju te su obišli stalni postav muzeja (promet, vatrogastvo i rudnik). To je jedna od aktivnosti koje su proveli u projektnom tjednu na temu "Sunce".

Po završetku obilaska muzeja uputili su se u Maksimir. Učenici su sudjelovali u edukativnoj radionici "Potraga za blagom" tijekom koje su ponovili i uvježbali sadržaje vezane uz snalaženje u prirodi pomoću kompasa, mahovine i godova. Učenici su ujedno naučili izraditi vodeni kompas i snalaziti se na sunčanom satu.

O Meštroviću i povijesti grada Zagreba

Učenici trećih razreda 12.travnja 2018. bili su na IUN u Meštrovićevom atelieru, gdje su naučili ponešto o životu i djelima našeg najvećeg kipara i sudjelovali na likovnoj radionici.

U drugom dijelu IUN u programu Gornjogradske priče tijekom obilaska Gornjeg grada susreli su neke povijesne osobe o kojima su učili na satovima PID. Svakako najzanimljiviji je bio susret s ugarskim kraljem Belom IV. podno kule Lotršćak.

Trećaši u Školskom i Etnografskom muzeju

13.veljače treći razredi su posjetili Školski i Etnografski muzej. Uz razgled stalnog postava muzeja sudjelovali su na dvije radionice - "Matematika nekad" na kojoj su zadatke pisali guščim perom i tintom te na radionici izrade tradicionalne pokladne maske.

Prvašići u Etnografskom muzeju

13.2.2018. Učenici prvih razreda posjetili su Etnografski muzej na pokladni utorak te tom prigodom sudjelovali u radionici maski - ZVONČARA. Učenici su uživali i u razgledavanju postava muzeja.

Kako nastaju knjige i časopisi

Učenici trećih razreda su 28.11.2017.  posjetili Školsku knjigu i Grafički zavod Hrvatske.

U Školskoj knjizi su tijekom razgovara s urednicom Školske knjige Dijanom Topljak upoznali s procesom nastanka časopisa.

U Grafičkom zavodu Hrvatske su imali priliku razgledati strojeve i slušati zanimljivosti o tome kako se tiskaju knjige i časopisi,  izrađuju posteri, testovi i još mnogo toga. Nakon razgledavanja Grafičkog zavoda Hrvatske, uputili su se u skladište Školske knjige. U skladištu su vidjeli mnogo knjiga, časopisa, ispita znanja i ostalih zanimljivih proizvoda Školske knjige.

Drugašići u posjetu HRT

Učenici 2.-ih razreda,  u pratnji  učiteljica Biserke Breznik, Neli Hrup i profesorice Ane Domović,  27.11. 2017.  posjetili su HRT u sklopu medijske kulture ( televizija, snimanje radijskih i televizijskih emisija, TV program).

Voditeljica u obilasku HRT-a bila nam je gospođa Nada Chedid. Na početku nam je rekla nešto o povijesti HRT-a.  Saznali smo sve o samim počecima i načinu rada radija i televizije. Posjetili smo glavne studije i redakcije te smo se mogli uvjeriti u dinamičnost novinarskog posla.  U obilasku smo  čuli  mnogo općih informacija o povijesti i djelatnosti HRT-a, ali  i mnoge zanimljivosti o snimanju TV i radijskih  emisija. Obišli smo studije u kojima se snimaju TV-emisije i prostorije Hrvatskog radija. Posjet HRT-u je bio edukativan i zanimljiv.

Trećaši u Ogulinu

Učenici 3.a, b i c razreda posjetili su Ogulin i Ivaninu kuću bajki.Upoznali su rodni grad Ivane Brlić Mažuranić.

Vrijeme za igru proveli su uz Mrežnicu.

Osnovna škola Borovje Zagreb / Davora Zbiljskog 7, HR-10000 Zagreb / os-borovje-zg.skole.hr / osnovna.skola.borovje@zg.t-com.hr