Dan ružičastih majica 2019.

27.veljače obilježili smo Dan ružičastih majica u našoj školi.

Napravili smo veeeliku ružičastu majicu i ispisali je frazama i izrekama za mirno rješavanje sukoba. Sudjelovali su svi učenici škole osmislivši razredne slogane, koje su ispisali na površini tkanine veličine 180x230 cm.

Progledajte kako je nastajala naša ružičasta majica.

Pink sličice iz školice

Dan ružičastih majica 2018.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi.

Više na: https://www.facebook.com/danruzicastihmajica

Obilježili smo Dan ružičastih majica. Škola je bila preplavljena ružičastom bojom i porukama protiv nasilja.

Povodom Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja u srijedu, 28.veljače u holu škole tijekom odmora  volonteri Hrabrog telefona održali su aktivnosti za naše učenike.

Tijekom cijelog tjedna u holu škole su izloženi učenički radovi na temu nenasilja i poželjnih načina rješavanja sukoba te prihvaćanja različitosti.