20 DANA DOBROTE - eTwinning projekt

U projektu 20 dana dobrote sudjeluju učenici 1.a razreda.

Projekt počinje 25.11.2015. i tijekom 20 nastavnih dana kroz niz aktivnosti približit će osjećaj Adventa. Cilj projekta je probuditi u učenicima ljubav i dobrotu te osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa.

"Pridruži se, volontiraj i sudjeluj" je moto cijele aktivnosti 20 dana dobrote.

Ciljevi: Prikupljanje sredstava u humanitarne svrhe onima kojima je to potrebno; razvijanje malih razrednih aktivnosti koje će poslužiti razvijanju atmosfere Adventa unutar razreda, poticanje učenika na što više zajedničkih organiziranih aktivnosti, poticanje na pomoć potrebitima (djeci bez adekvatne roditeljske skrbi, ugoženoj obitelji, osnovnoj školi za djecu s posebnim potrebama...)

Kalendar aktivnosti:
- 20 dana dobrote - 20 POZITIVNIH aktivnosti
- prikupljanje sredstava potrebitih Caritasu
- izrada i slanje čestitaka s pozitivnim mislima korisnicima Caritasa
- videokonferencija 23.12.

Očekivani rezultat: kod učenika razviti VOLONTERIZAM i utjecati na učeničku percepciju da uočavaju potrebite u svojoj bližoj sredini i oko sebe.

1.dan - DAN LIJEPIH RIJEČI

2.dan - SLOVARICA LIJEPIH RIJEČI

4.dan - donosimo knjige, slikovnice, časopise za našu RAZREDNU ČITAONICU

8.dan: izrađujemo čestitke

13.dan: skupljamo potrebito za štićenike Caritasove Kuće ljubavi

15.dan: DAN ZAGRLJAJA

18.dan: posjet Caritasu

19.dan: DAN DARIVANJA

Tijekom trajanja projekta svaki učenik je stvarao svoj lanac dobrih djela - sve učeničke lance objedinili smo u jedan veeeeliki lanac kojim smo ukrasili učionicu. Lanac dobrote nas ujedno podsjeća koliko dobrote možemo dati.