Dan BezVeze i Dan obitelji

Autor: Željka Zagorac, 4. 7. 2024.

Ne tako davno, mobiteli i tableti potiho su se ušuljali u domove obitelji i gotovo preko noći promijenili sve. Umjesto smijeha za blagovaonskim stolom zavladala je tišina popraćena zvukom tipkovnice, a umjesto dječje vriske i trčanja češće se čuju ‘’bum, tras’’ iz igrica. Tehnologija nas može zabaviti, no s njom ne stvaramo nezaboravne trenutke kojih ćemo se rado prisjećati. Takve trenutke stvaramo s ljudima koje volimo.

Vođeni tom idejom, odlučili smo povezati Dan BezVeze, dan kada ne koristimo tehnologiju, s Danom obitelji i omogućiti učenicima i njihovim obiteljima nezaboravno iskustvo. Tako smo 15. svibnja 2024. organizirali niz sportskih i kreativnih radionica u kojima su se učenici zajedno sa svojim obiteljima mogli okušati. Bile su tu društvene igre, olimpijada starih sportova, oslikavanje lica, izrađivanje obiteljske slike od kamenčića, pletenje vune po ogradi, pub kviz i ples. Na kraju je uslijedila tombola za koju su se mogli prijaviti oni koji su sudjelovali u svim aktivnostima. Neki su otišli doma s medaljama, neki s nagradama osvojenim na tomboli, ali svi su sa sobom ponijeli vesele uspomene kojih će se rado prisjećati.