Tribina za roditelje

Autor: Željka Zagorac, 2. 11. 2023.

Dragi roditelji,

početak nove školske godine nerijetko je obilježen velikim planovima, kako djece tako i roditelja. Ti planovi najčešće uključuju postizanje boljeg školskog uspjeha, upisivanje novih ili dodatnih aktivnosti, veći uspjeh u sportu… U moru roditeljskih želja i očekivanja tanka je granica između motiviranja djeteta i pretjeranog pritiska koji se stavlja pred djecu. Kada roditelji ne mogu pronaći ravnotežu između motivacije i pritiska, dolazi do negativnih posljedica za dijete. Roditeljima je ponekad teško procijeniti kako poticati dijete da bude uspješno, a da se ne prijeđe granica prevelikog pritiska pa tako najbolje namjere mogu dovesti do neželjenih problema.

Više o ovoj temi možete saznati na.

Tribini „Zlatno dijete i crna ovca – dječje uloge u obitelji“,

možete pratiti online u utorak, 21. studenog 2023. godine, s početkom u 18 sati,

putem službenog YouTube kanala NZZJZ-a „Dr. Andrija Štampar“.

Vodit će je mr. sc. Snjžana Šalamon, dipl. socijalna radnica.

Molimo da se prijavite putem elektroničke pošte na adresu: andreja.radic@stampar.hr.