Autor: Željka Zagorac, 22. 3. 2022.

Objavljen je kratki priručnik s konkretnim, znanstveno utemeljenim savjetima i smjernicama koji mogu olakšati nošenje s novom krizom.

Autori priručnika stručnjaci su mentalnog zdravlja - psiholozi.
Nadamo se da će priručnik barem donekle olakšati nošenje s novonastalim okolnostima te pružiti podršku obiteljima u neizvjesnosti sutrašnjice.
Priručnik "Rat kroz oči djeteta - Crtice stručnjaka mentalnog zdravlja za roditelje i druge koji brinu o najranjivijima"
Također, na web portalu mentalnozdravlje.zagreb.hr mogu se pronaći brojni materijali za pomoć djeci, sebi i okolini, a koji su vrijedni i u radu stručnjaka mentalnog zdravlja u školama. Na portalu su navedeni i dostupni izvori podrške, poput ustanova, udruga i sl.