Poštovani roditelji,

Ministarstvo poljoprivrede zaprimilo je od Europske komisije e-poštu vezanu uz istraživanje koje se provodi diljem EU a vezano je uz reviziju Školske sheme kao dio strategije "Od farme do stola" kojom se nastoji potaknuti zdraviji i održiviji prehrambeni sustav u EU.

Anketa je dio aktivnosti za procjenu Školske sheme s fokusom na to je li bila učinkovita u poticanju distribucije i potrošnje voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda, je li relevantna za trenutne i rastuće potrebe i želje učenika te dodaje li vrijednost nacionalnim inicijativama i prioritetima u državama članicama. Na temelju rezultata ankete izraditi će se preporuke o tome kako se Školska shema može revidirati/poboljšati.