Poštovani roditelji i skrbnici,
želimo vjerovati da su se naši učenici dobro odmorili na zasluženim zimskim praznicima i tijekom blagdana  i da ste uspjeli provesti i neko vrijeme u zajedničkim, obiteljskim aktivnostima i druženju.
U novu godinu, unatoč svim izazovima, ulazimo s optimizmom i nadom i za sam početak, Vladinim projektom uvođenja besplatnih obroka za sve učenike (Odluka o kriterijima i načinu financiranja, odnosno sufinanciranja prehrane za učenike osnovnih škola za drugo polugodište 2022./2023., 30. prosinca 0222., NN 156/22).
OŠ Borovje trenutno je u mogućnosti, sukladno prostornim, kadrovskim i organizacijskim uvjetima, organizirati besplatni mliječni obrok za sve učenike. Prema dogovoru s kuharima, kuhinja će i nadalje pripremati i ručak za učenike razredne nastave, od 1. do 4. r. Također, kao i do sada, vodit ćemo računa i o prehrani djece različitih vjerskih skupina te o prehrani prilagođenoj alergičarima i djeci s drugim zdravstvenim teškoćama. S obzirom na to da u ovom trenutku ne možemo svim našim učenicima ponuditi topli obrok, koliko god to bude moguće, vodit ćemo računa da besplatni mliječni obrok bude nutritivno kvalitetan.
Na provedenoj informativnoj anketi, većina roditelja izjasnila se kako će njihovo dijete od ponedjeljka 9. siječnja 2023. koristiti uslugu besplatnog mliječnog obroka. Ako je netko u međuvremenu promijenio mišljenje, molim Vas javite razrednicima kako bi ažurirali podatke i naručili dovoljne količine hrane.
S obzirom da će MZO podmirivati troškove financiranja, odnosno sufinanciranja prehrane u iznosu od 1,33 eura dnevno po učeniku, roditeljima će se troškovi obroka smanjiti sukladno navedenom iznosu. Roditelji učenika koji konzumiraju samo mliječni obrok, neće plaćati ništa, a roditelji čija djeca konzumiraju više obroka (npr. mliječni obrok i ručak ili  mliječni obrok, ručak i užinu) plaćati će mjesečni iznos umanjen za 1.33 eura dnevno.
Čim se u školi za to stvore uvjeti (oprema, prostor, kuhar/ica), ponudit ćemo svim učenicima i cjeloviti topli obrok odnosno ručak.
O svim izmjenama i dopunama ove mjere na vrijeme ćemo Vas izvijestiti.
Hvala Vam na strpljenju, razumijevanju i podršci u stvaranju škole u kojoj će naši učenici zadovoljiti ne samo svoje obrazovne potrebe već i odgojne i egzistencijalne.