Autor: Željka Zagorac, 18. 1. 2023.

Pozivamo sve zainteresirane roditelje/skrbnike na roditeljski sastanak u utorak, 24. siječnja 2023. u 16:30 sati u školu vezano uz provođenje projekta IMPTOX.

Bolnica Srebrnjak koja je Referentni centar Ministarstva zdravstva za kliničku alergologiju djece ponudila nam je mogućnost da sa zainteresiranim učenicima provedu kvalitetnu i besplatnu uslugu testiranja na širok spektar alergena u sklopu  europskog znanstvenog projekta IMPTOX koji prati utjecaj  mikro- i nanoplastike na razvoj i prezentaciju alergijskih bolesti u dječjoj populaciji.

Na roditeljskom sastanku prezentiralo bi se istraživanje i podijelili informirani pristanci.

Djeci čiji su roditelji dali pisani pristanak za sudjelovanje u istraživanju omogućit će se besplatno testiranje na najčešće inhalacijske i nutritivne alergene 25. 1. (srijeda) u prijepodnevnim satima (8:00-12:00).