Autor: Željka Zagorac, 1. 2. 2019.

Petnaestu godinu za redom, u Hrvatskoj  se 5. veljače obilježava Dan sigurnijeg Interneta. Inicijativa obilježavanja tog dana pokrenuta je s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet!“.

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina sa kreiranja “sigurnijeg” interneta prebacio na kreiranje “boljeg” interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici ili učitelji, svi imamo veliku ulogu.

Želimo vas i ove godine potaknuti na aktivno sudjelovanje te pozivamo sve učenike i razrednike da na satu razrednika obilježe Dan sigurnijeg interneta. Svi zainteresirani mogu najbolje kreativne radove proslijediti učiteljici Luani Žegarac. Stručni suradnici Centra za sigurniji internet će odabrati najbolje radove koji će biti nagrađeni poklon paketima.