Posjetili smo Zagreb film festival.

Od 16. do 23. listopada održan je 9. Zagreb Film Festival, u sklopu kojega postoji Bibijada , posebni filmski program namijenjen osnovnoškolcima, ove godine peta po redu. Učenici 7.c razreda u četvrtak, 20. listopada u Muzeju suvremene umjetnosti pratili su projekciju filma „Tisuću puta jača“, švedskog redatelja Petera Schildta i scenaristice Christine Herrström. Mlada filmska postava donosi priču iz jedne obične švedske škole u kojoj je svakodnevna rutina prepuna razmirica i neslaganja između učenica i učenika koji vode glavnu riječ. Dolaskom nove učenice sve se mijenja. Film je zabavan, ali stvaran jer zorno pokazuje probleme današnjih učenika.  Učenici 7.c bez riječi su pratili zanimljivu radnju, a nakon pogledanog filma bili su prepuni dojmova o kojima se razgovaralo i dan kasnije na satu razrednika.